PORADNIK

Z badań przeprowadzonych w styczniu 2006 roku wynika, że 40% badanych Polaków nie uświadamia sobie obecności toksyn w organizmie, a ponad połowa nie dostrzega zagrożenia toksynami w miejscu pracy i nauki.

Związki toksyczne są wszechobecne we współczesnym środowisku, znaleźć je można w wodzie, glebie i żywności. Występują zazwyczaj w małych dawkach i niskim stężeniu, ale przez długoletnie oddziaływanie mogą doprowadzić do znacznego osłabienia organizmu, obniżenia odporności, chronicznego zmęczenia oraz rozwoju chorób.

W walce z toksynami wskazane jest oczyszczanie organizmu. Wiedza na temat metod oczyszczania wymaga usystematyzowania i zracjonalizowania.

Z naszego opracowania dowiedzą się Państwo, czym są toksyny, jakie są główne ich źródła i w jaki sposób możemy zmniejszyć wchłanianie szkodliwych substancji przez nasz organizm.

Mamy także nadzieję, że informacje zawarte w tym opracowaniu pomogą Państwu zrozumieć istotę oczyszczania i przybliżą zasady stosowania bezpiecznej i skutecznej kuracji oczyszczającej.

prof. dr hab. Iwona Wawer dr Ewa Matyska.

Warunki Prawne
Copyright 2009